e-Sklep

 

Comarch e-Sklep to innowacyjne rozwiązanie wspomagające prowadzenie sprzedaży w Internecie. Jest to jedyny sklep internetowy w pełni zintegrowany z najpopularniejszymi systemami do zarządzania firmą - Comarch e-OPT!MA, Comarch OPT!MA, Comarch CDN XL, Comarch ALTUM.

 

Automatyczna synchronizacja oszczędza czas właściciela sklepu oraz minimalizuje ryzyko wystąpienia pomyłek. Do sklepu przekazywane są informacje na temat towaru, natomiast w drugą stronę płyną zamówienia określające ilość, miejsce dostawy, sposób zapłaty czy dane na fakturę. Całość przepływu informacji odbywa się w tle i jest zupełnie niezauważalna ani dla Klienta ani dla właściciela sklepu.

 

OPIS FUNKCJONALNOŚCI Comarch e-Sklep:

1. Ścisła integracja z programami do zarządzania Comarch

Podstawowym założeniem działania Comarch e-Sklep jest ścisła współpraca z systemami do zarządzania firmą: Comarch e-OPTIMA, Comarch OPT!MA, Comarch CDN XL oraz Comarch ALTUM. Polega ona na dzieleniu się między systemem, a sklepem internetowym potrzebnymi informacjami - automatycznie.
Do sklepu przekazywane są informacje zgromadzone w systemie Comarch na temat towaru ,takie jak: opis, zdjęcie, cena, dostępności zasobów czy specyfikacja, natomiast w drugą stronę płyną zamówienia określające: ilość, miejsce dostawy, sposób zapłaty czy dane na fakturę.
Całość przepływu informacji odbywa się w tle i jest zupełnie niezauważalna dla Klienta oraz właściciela sklepu.Można powiedzieć, że w ten sposób system do zarządzania firmą staje się częścią panelu administracyjnego sklepu internetowego, co całkowicie likwiduje problem ręcznego uzupełniania zmieniających się danych w obu aplikacjach. Właściciel sklepu internetowego ma pod ręką zawsze aktualne informacje na temat prowadzonej sprzedaży oraz bogate możliwości jej mierzenia i analizowania.


2. Przyjazny oraz elastyczny sposób obsługi.

Intuicyjny, estetyczny oraz funkcjonalny interfejs graficzny to ważny wyróżnik Comarch e-Sklep. Z jednej strony pozwala Klientom sklepu na łatwe i wygodne zapoznanie się z ofertą, z drugiej zaś daje właścicielowi sklepu szeroki wachlarz opcji zmiany wyglądu i funkcjonalności.Comarch e-Sklep posiada bardzo szerokie możliwości dostosowania szaty graficznej sklepu do własnych potrzeb:
* Wybór układu - layout'u - spośród kilku gotowych schematów
* Swoboda w rozmieszczaniu elementów sklepu dzięki metodzie "przeciągnij i upuść"
* Edycja praktycznie każdego elementu graficznego witryny sklepu
* Pełna kontrola tego jakie informacje na temat produktu mają być prezentowane
* Możliwość zmiany rozmiaru wyświetlanego zdjęcia
* Wybór sposobu prezentacji oferowanych towarów

Prosta droga do zamówienia
Interfejs graficzny Comarch e-Sklep prowadzi w prosty sposób internautę od przeglądania listy katalogów, list towarów do logowania i składania zamówień.

Towary
Internauta poprzez przeglądanie odpowiednich katalogów może szybko odnaleźć towar, którym jest zainteresowany. Ponadto wykorzystując wyszukiwarkę może znacznie skrócić czas dotarcia do poszukiwanego towaru. Szczegółowe zaś dane umieszczonych produktów oraz możliwość ich wydruku pozwalają mu na wnikliwą analizę poszczególnych pozycji z listy towarów. Do opisów towarów można załączyć dowolne pliki, dzięki czemu możliwe jest przedstawienie projektów graficznych, specyfikacji technicznej itp.
Przy towarach mogą być wyświetlane informacje o dostępności towarów w postaci piktorgramów (stany magazynowe rzeczywiste lub fikcyjne).
W razie pytań internauta może skontaktować się ze sprzedawcą drogą mailową lub poprzez komunikator Gadu-Gadu lub Skype. Zalogowany internauta otrzymuje również możliwość przeglądania historii zamówionych przez siebie towarów.

3. Dostępność w modelu usługowym (wersja Online)

W tym modelu Comarch e-Sklep zainstalowany jest na serwerach Comarch (oprogramowanie Comarch może tu występować zarówno stacjonarnie, jak i w wersji Online).
Aby prowadzić firmę i sprzedawać w sieci wystarczy dostęp do Internetu. Wszelkie czynności związane z wystawianiem towaru w sklepie i realizacją zamówienia można wykonać przez przeglądarkę internetową.
Oprócz tego modelu dostępna jest również następująca konfiguracja: Comarch e-Sklep stacjonarnie + System Comarch stacjonarnie.
W tym przypadku zarówno oprogramowanie Comarch, jak i Comarch e-Sklep zainstalowane są w jego infrastrukturze informatycznej. Wówczas firma sama musi zadbać o odpowiednie środowisko informatyczne oraz jego utrzymanie.

4. Wielojęzyczność Comarch e-Sklep

Funkcja ta pozwala na dostosowanie się do prowadzenia sprzedaży na rynkach zagranicznych. Oprócz wersji polskiej mamy możliwość wybrania jednej z 4 nowych wersji językowych: angielskiej, niemieckiej, ukraińskiej oraz francuskiej. Administrator sam może zdecydować w jakich językach będzie dostępny interfejs Comarch e-Sklep.

5. Współpraca z serwisami internetowymi

Integracja z zewnętrznymi serwisami internetowymi - Comarch e-Sklep umożliwia szeroką współpracę z:
* porównywarkami cenowymi: Skąpiec, Ceneo, Nokaut
* serwisem aukcyjnym Allegro
* serwisami płatności internetowych: Dotpay.pl, Płatności.pl, Przelewy24.pl, PayPal

Dotpay (do 2008 działający jako Allpay) – pierwszy polski system autoryzacji i rozliczeń płatności elektronicznych. Dostawca płatności bankowych, kartowych, gotówkowych i mobilnych do obsługi transakcji pomiędzy sprzedającymi, a kupującymi w Internecie. Z płatności Dotpay korzystają znane portale internetowe, liderzy e-handlu, koncerny medialne, platformy sprzedażowe, towarzystwa ubezpieczeniowe oraz biura podroży.

6. Narzędzia promocji Comarch e-Sklep

Dla każdego sklepu internetowego niezmiernie ważną kwestią jest dotarcie z ofertą do jak największej liczby potencjalnych Klientów. Aby osiągnąć ten cel należy korzystać z narzędzi, które sprawią że informacje o towarach będą obecne w wielu miejscach odwiedzanych przez potencjalnych Klientów.

Promocja oferty handlowej w Internecie
Coraz więcej internautów, dokonujących zakupów w sieci, w poszukiwaniach atrakcyjnej oferty korzysta z porównywarek cenowych. Comarch e-Sklep współpracuje z najpopularniejszymi polskimi porównywarkami: Nokaut.pl, Ceneo.pl, Skąpiec.pl.

Ceneo.pl jest największą na polskim rynku porównywarką cen produktów w sklepach internetowych.
Jako jeden z największych serwisów e-commerce w Polsce, dostarcza Użytkownikom narzędzie, które umożliwia szybkie i łatwe wyszukanie produktów oraz informacji o produktach, a następnie porównanie ich cen w wielu sklepach

Ofertę sklepu można także promować dzięki ścisłej współpracy Comarch e-Sklep z Galerią Handlową OnetZakupy.

Galeria Handlowa OnetZakupy to agregat wielu serwisów i nowych funkcjonalności e-commerce w portalu Onet.pl. Galeria Handlowa OnetZakupy oferuje Sklepom Internetowym możliwość bezpłatnej prezentacji produktów, nowy, znacznie łatwiejszy sposób integracji oraz różnorodne formy reklamowania się w serwisie.

Właściciel sklepu może polepszyć wyszukiwanie sklepu przez przeglądarkę Google oraz analizować z jakich stron internauci trafiają do sklepu, dzięki integracji z Google Analytics.

Integracja z Allegro

Ponad połowę wartości wszystkich internetowych transakcji handlowych w Polsce stanowią aukcje internetowe. Comarch e-Sklep umożliwia integrację z najpopularniejszą polską platformą aukcyjną - Allegro.pl. Funkcjonalność umożliwia wystawienie produktów znajdujących się w ofercie sklepu na aukcjach internetowych.

Przekaz marketingowy
Dodatkowo właściciel Comarch e-Sklep może wspomagać swoją sprzedaż poprzez prowadzenie bieżących akcji marketingowych tj.:
* Zarządzanie zawartością list: Promocje, Nowości, Bestsellery
* Podłączanie własnych bannerów reklamowych (również w formacie Flash)
* Wysłanie newsletterów
* Umieszczanie przy każdym towarze list jego zamienników i akcesoriów

 

Wersja demonstracyjna e-Sklepu dostępna jest tutaj http://www.comarch.pl/erp/oferta/produkty/icomarch24/comarch_esklep/demo_comarch_esklep

Reklama
Reklama